23-9-2015: Συνάντηση εργασίας ερευνητών-μελών ΔΕΠ του Πανεπιστημίου

Την Τετάρτη 23 Σεπτεμβρίου, πραγματοποιήθηκε με επιτυχία στο Αμφιθέατρο Ι του κτιρίου ΚΕΔΕΑ, συνάντηση εργασίας μελών ΔΕΠ με βασικό στόχο να έρθουν σε επικοινωνία μέλη ΔΕΠ και ερευνητές του Πανεπιστημίου και να διευκολυνθεί έτσι η δημιουργία διεπιστημονικών ερευνητικών ομάδων. Τη συνάντηση παρακολούθησαν περίπου 200 μέλη και αρκετοί υποψ. διδάκτορες και μεταδιδάκτορες του Πανεπιστημίου. Κατά τη διάρκειά της η καθηγήτρια Δ. Χατζηπαύλου-Λίτινα έκανε μία σύντομη παρουσίαση των στόχων του ΚΕΔΕΚ και των ενεργειών της Επιτροπής ΚΕΔΕΚ από το Φεβρουάριο 2015 μέχρι σήμερα, ενώ στη συνέχεια ο αναπλ. καθηγητής Κυρ. Υάκινθος παρουσίασε ένα πρότυπο έντυπο πρότασης ένταξης ομάδας στο ΚΕΔΕΚ. Επίσης, κατά τη διάρκεια της συνάντησης ανακοινώθηκε ότι η προθεσμία υποβολής προτάσεων ένταξης διεπιστημονικών ομάδων στο ΚΕΔΕΚ για την περίοδο αυτή λήγει στις 12 Οκτωβρίου 2015. Με το νέο έτος θα ανακοινωθεί νέα προθεσμία υποβολής προτάσεων ένταξης.

Μετά το διάλειμμα, πραγματοποιήθηκε σύντομη συνάντηση των ενδιαφερόμενων για διεπιστημονική συνεργασία μελών ΔΕΠ στο Φουαγιέ του ΚΕΔΕΑ.​​

Συνημμένα αρχεία:
Πεπραγμένα_0